Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zbiornik Polietylenowy (plastikowy) na szambo 5250L trzykomorowy 5,25 m3 09681789
Zbiornik Polietylenowy (plastikowy) na szambo 5250L trzykomorowy 5,25 m3 09681789
Zbiornik Polietylenowy (plastikowy) na szambo 5250L trzykomorowy 5,25 m3 09681789
Zbiornik Polietylenowy (plastikowy) na szambo 5250L trzykomorowy 5,25 m3 09681789
Nowość

Zbiornik Polietylenowy (plastikowy) na szambo 5250L trzykomorowy 5,25 m3 09681789

Rozmiar
6 797,25 zł
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
MAŁA ILOŚĆ - Wysyłka w ciągu 24h po sprawdzeniu w magazynie
MAŁA ILOŚĆ - Wysyłka w ciągu 24h po sprawdzeniu w magazynie
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

DANE TECHNICZNE:

  • zbiornik przeznaczony do montażu podziemnego
  • zbiornik trzykomorowy (3x1750L)
  • zbiornik wyposażony jest w otwór doprowadzający ciecz fi 110
  • wytrzymałość, niska waga i prosty montaż to zalety naszych zbiorników
  • zwiększona wytrzymałość od zbiornika jednokomorowego o podobnej pojemności ze względu na występowanie ścianki pomiędzy komorami
  • szczelność
  • brak korozji
  • włazy rewizyjne o średnicy 315mm zgodny z normami EN

 

Wymiary zbiornika:

Pojemność 5250L
Szerokość : 120cm
Długość: 360cm
Wysokość: 160cm +( 50cm nadbudowa do przycięcia)
Waga: 200kg

 

Zestaw zawiera

  • rura karbowana/nadstawka 50cm,  - 3szt
  • pokrywa kolor czarny -3szt
  • Uszczelki fi 110 + fi 315
  • Dokumentacja/Atest

 

Jak działają szamba ekologiczne?

Działanie szamba ekologicznego, nazywanego też oczyszczalnią drenażową polega na podczyszczaniu ścieków oraz ich rozsączaniu w gruncie. W drenażu rozsączającym dochodzi do doczyszczania ścieków za pomocą tlenu. Osadnik gnilny odpowiada za wstępne oczyszczanie ścieków. Zachodzi tam proces sedymentacji i flotacji. W efekcie cięższe substancje ścieków wędrują dna, a te lżejsze unoszą się na powierzchni. Schemat działania szamba ekologiczne można przedstawić następująco:

  • Spływanie ścieków do osadnika wstępnego.
  • Przepływ ścieków przez kosze filtracyjne.
  • Przepływ nieczystości do drenażu rozsączającego.
  • Rozprowadzenie nieczystości do gruntu.

Wiele osób używa zamiennie określenia szambo ekologiczne i przydomowa oczyszczalnia ścieków. Warto zaznaczyć, że zachodzi miedzy nimi różnica. Przydomowe oczyszczalnie całkowicie oczyszczają nieczystości. Szamba ekologiczne są odmianą oczyszczalni, jednak wymagają regularnego wybierania nieczystości zgormadzonych w zbiorniku.

 

Gdzie można zamontować szamba ekologiczne?

Na montaż szamba ekologicznego mogą zdecydować się właściciele domów jednorodzinnych, których posesje są równe i pozbawione roślinności z mocno rozwiniętym systemem korzeniowym. Na budowę szamba powinno się przeznaczyć kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Jest to konieczne ze względu na zachowanie odległości osadnika wstępnego i drenażu rozsączającego od budynku. Należy również zachować odpowiednią odległość dolnego poziomu drenażu od poziomu wód gruntowych. Przed montażem warto wziąć pod uwagę rodzaj gruntu. Teren powinien zawierać żwir, piasek lub pospółkę.

 

Opróżnianie szamba ekologicznego

W odróżnieniu od tradycyjnego szamba bezodpływowego, szamba ekologiczne wymagają rzadszego opróżniania. Dzięki temu jest to rozwiązanie ekonomiczne i wygodne. Koszty eksploatacji takiego szamba są znacznie niższe. Właściciel szamba ekologicznego zobowiązany jest do zamówienia firmy asenizacyjnej w momencie, gdy osad przekroczy połowę objętości zbiornika. Szacuje się, że odbywa się to raz w roku.

 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące szamb ekologicznych i naszych zbiorników, zachęcamy do telefonicznego lub e-mailowego kontaktu. Zapewniamy profesjonalne doradztwo.

 

INSTRUKCJA MONTAŻU ZBIORNIKA Z POLIETYLENU

1. Wykop pod zbiornik musi mieć średnicę większą co najmniej o 30cm od średnicy zbiornika. Ma to na celu zapewnienie dostępu do ścianek dolnej połowy podczas jego zakopywania.

2. Głębokość wykopu powinna wynikać ze spadu przewodów doprowadzających ścieki

3. W ścianach i na dnie wykopu nie mogą znajdować się kamienie, belki ani inne twarde przedmioty.

4. Na dnie wykopu należy wykonać podsypkę z piasku grubości 10-20 cm.

5. Ustawić zbiornik w wykopie, tak aby króciec wylotowy znajdował się na odpowiedniej głębokości i wypoziomować zbiornik.

6. Napełnić zbiornik wodą do ok. 3/4 wysokości i obsypać mieszanką (piasek z cementem w proporcji 5:1) Zagęścić piasek wypełniający wykop.

7. Podłączyć instalację doprowadzającą ścieki do zbiornika.

8. Przy wysokim poziomie wód gruntowych na zbiorniku należy wykonać zbrojenie i wylewkę betonową o grubości ok. 20cm w celu dociążenia zbiornika

9. Zasypać wykop do poziomu gruntu.

10. Zamontować pokrywę włazu.

 

UWAGA!

Należy pamiętać o tym że zbiornik nie może znajdować się w ruchu kołowym oraz nie można montować zbiornika poniżej 70cm od powierzchni gruntu. W przypadku uszkodzenia zbiornika producent zastrzega sobie prawo wymiany zbiornika na nowy, bezpłatną naprawę lub zwrot kosztów zbiornika. Dalej idące roszczenia są wykluczone. Wszelkie roboty transportowe, ziemne, montażowe oraz związane z dalszą eksploatacją zbiorników podziemnych należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z dnia 19 marca 2003 roku

Marka
Symbol
09681789
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel