Piec wolnostojący 7-10kW boki, półka oraz górna płyta wykonana z kamienia (wylot spalin: 150mm) 99660177

Producent: 996
7 820,40 zł
6 860,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 12% (960,40 zł).

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

DANE TECHNICZNE:

 • moc nominalna: 7kW / moc maksymalna: 10kW
 • maksymalna powierzchnia grzewcza: do 100m2
 • wymiary pieca: wysokość – 1140mm x szerokość - 550mm x głębokość - 490mm 
 • wymiary paleniska: wysokość – 360mm x szerokość - 350mm x głębokość - 300mm 
 • waga: 155kg
 • sprawność: 75%
 • średnica wylotu spalin: 150mm
 • średnia emisja tlenku węgla (CO): brak danych
 • średnia temperatura spalin: 217°C
 • opał: drewno, brykiety
 • długość polan: do 33cm
 • żaroodporna szyba do: 850°C
 • zgodny z normą: EN 13240:2006 (CE)
 • palenisko: szamot na spodzie + żeliwny ruszt, boki paleniska – szamot
 • gwarancja producenta: 2 lata
 • regulacja szybkości spalania: tak
 • deflektor spalin (półka dymowa): tak
 • regulowany szyber (przepustnica): tak
 • system „czysta szyba”: tak
 • wyjmowany popielnik: tak
 • zużycie paliwa: 2,30kg/h

 

Kominek stalowy o mocy 10kW
Najnowszy design, nowoczesna stylistyka i bardzo wysoka jakość wykonania - to cechy charakteryzujące piec koza. Nowoczesna koza ogrzeje dom jak tradycyjny kominek z i tak samo będzie cieszyć nas widokiem żywego ognia! A przy tym jest tańsza, można ją zamontować samodzielnie, a w razie przeprowadzki - zabrać ze sobą.

Piec kominkowy o mocy grzewczej 10kW jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni od 50 do 120m2. Kominek to najnowsze rozwiązanie wśród kominków stalowych jest to piec dwupłaszczowy ze stalową obudową paleniska oraz bokami i dnem wyłożonym wermikulitem i żeliwnym rusztem. Piec  posiada owalną bryłę, doskonale pasującą do nowoczesnych wnętrz. Duża, wygięta szyba zapewnia doskonałą wizję ognia, przy tym podkreśla nowoczesny charakter pieca. Materiał z jakiego został wykonany piec to nowoczesne połączenie stali i kamienia - w tym przypadku odcień szarości. Góra pieca to również połączenie stali i kamienia, forma łączenia tych dwóch materiałów na bokach i na górze podkreśla wyjątkowy charakter pieca. Duże, szeroko otwierana drzwi dają duży dostęp do paleniska i pozwalają na zastosowanie dużych polan drewna.

 

Szanowni Państwo, oferujemy doskonałe piece i kominki firmy, której jesteśmy importerem od wielu lat. Wszystkie produkty tej firmy cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, nowoczesne wzornictwo, wysokiej klasy materiały, trwałość a wszystko to w bezkonkurencyjnej cenie!

 

Kilka słów o firmie
To jeden z wiodących producentów piecy i kominków w Europie. Wszystkie produkty firmy tego producenta posiadają wymagane deklaracje i certyfikaty w tym najważniejszy certyfikat CE. Wszystkie dokumenty wraz z wymaganą instrukcją obsługi zamieszczamy do pobrania. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość, wytrzymałość, nowoczesny design i wysokie bezpieczeństwo.

 

Nasze zaplecze magazynowe
Jako jedyny dystrybutor piecy oraz kominków posiadamy własne, rozbudowane zaplecze magazynowe o powierzchni 5000m2, które pozwala nam na odpowiednie magazynowanie kominków i co najważniejsze daje możliwość natychmiastowej wysyłki zamówionego przez Państwa towaru. Zaawansowany system logistyczny pozwala w efektywny sposób nadzorować każdy z etapów realizacji Państwa zamówienia.

 

Promocja! "Dostawa gratis na terenie całego kraju"
Czyli dostarczamy bezpłatnie ten towar w dowolne miejsce w Polsce.
"Większość towarów wysyłamy w ciągu 24H, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"
Po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają, czy zamówiony towar jest w magazynie, odpowiadają e-mailem lub telefonicznie.

 

Promocja za przesłanie zdjęć!!!
Zrób zdjęcia tego produktu za każde zdjęcie pokazane na stronie sklepu otrzymasz 20 złotych.
10 zdjęć rabat 200 złotych. 15 zdjęć to rabat 300 złotych.
Zdjęcia proszę wysyłać pod adres email:  z numerem naszego zamówienia.

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI:

1.   Wstęp. Kominki (urządzenia) są projektowane i badane w zgodzie z wymaganiami normy europejskiej EN 13240:2001, podczas gdy wkłady (urządzenia) - w zgodzie z normą europejską EN 13229:2001 i są zgodne z zatwierdzoną dokumentacją techniczną. Są przeznaczone do okresowego opalania i działania z zamkniętymi drzwiczkami. Prosimy o uważne przeczytanie niniejszej instrukcji. Montaż i eksploatacja urządzenia wiążą się z różnymi wymogami prawnymi wyjaśnionymi w niniejszej instrukcji. Zgodnie z przepisami i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa, podczas korzystania z tej klasy urządzenia nabywca i użytkownik są zobowiązani do zapoznania się, z pomocą instrukcji, z odpowiednim montażem i obsługą urządzenia. 

 

2.   Montaż

2.1.  Kominek.

Spełnienie poniższych warunków jest konieczne do zapewnienia bezpiecznego i poprawnego działania kominka: Kominek należy instalować w pomieszczeniach o odpowiednim przepływie powietrza potrzebnym do spalania paliwa. Nie każdy kominek można podłączyć do każdego komina. Przed zamontowaniem kominka należy sprawdzić czy ciśnienie statyczne oraz wymiary kominka zgadzają się z wymaganiami dla kominka. Jeżeli kominek nie jest zgodny z kominem, doprowadzi to do obniżenia tempa spalania oraz zanieczyszczania szkła sadzą. Komin powinien mieć odpowiednią wysokość (nie mniejszą niż 5 metrów). Do tego samego komina można podłączyć tylko jedno urządzenie więcej. Ciąg w kanale powinien przekraczać 10 Pa, a przy kominkach z kotłem – 15 Pa. Przy zbyt wysokich kominach (z ciągiem przekraczającym 35 Pa) konieczna jest instalacja dodatkowego zaworu ograniczającego ciąg. Kominka nie należy podłączać do komina, do którego jest już podłączony inny kocioł. Posadzka, na której stoi kominek powinna być płaska i pozioma, wykonana z materiału niepalnego (mozaika, marmur, terakota, itp.). Jeżeli posadzka nie jest odporna na wysokie temperatury (wykładzina dywanowa, linoleum lub inny podobny materiał), należy wykorzystać stabilną niepalną płytę ze stali, szkła lub kamienia. W przypadku korzystania z płyty odpornej na działanie temperatury powinna ona wystawać 50 cm z przodu kominka i po 30 stron z każdego jego boku, mierząc od drzwiczek kominka. Jeżeli w pobliżu znajdują się materiały lub konstrukcje palne, kominek należy od nich odsunąć na przynajmniej 80 cm lub oddzielić go dodatkową niepalną przegrodą. Odległości zapewniające bezpieczeństwo pożarowe instalacji kominka. Po ustawieniu kominka jest on podłączany do komina za pomocą rur kominowych. Połączenia pomiędzy rurami kominowymi i gniazdem powinny być szczelne. Rura kominowa nie powinna wchodzić do komina.

 

2.2.  Palenisko. Należy przestrzegać wszystkich wymagań podanych w części 2.1. Ponadto należy przestrzegać następujących warunków: Zaleca się, by palenisko montowała wyspecjalizowana firma. Podczas montażu paleniska w jego otoczeniu należy stosować wyłącznie odporne na gorąco niepalne materiały. Palenisko można instalować w specjalnie wykonanej wnęce lub w obudowie. Posadzka na której ustawiane jest palenisko powinna być gładka i wypoziomowana, wykonana z materiału niepalnego, o odpowiedniej nośności. W przeciwnym razie należy podjąć odpowiednie działania, takie jak budowa odpowiedniej płyty nośnej lub wypełnień wzmacniających. Komorę spalania należy solidnie przymocować do podstawy. Po ustawieniu paleniska należy je wypoziomować za pomocą czterech śrub M12x50 na spodzie paleniska. Dostęp do nich możliwy jest od strony popielnika. Jakąkolwiek niedokładność w budowie wnęki można wyrównać za pomocą pasów mocowanych do boków paleniska za pomocą śrub M6x10. Jeżeli posadzka przed paleniskiem jest wykonana z materiałów palnych należy wykonać płytę niepalną (ze stali, ceramiki, szkła, itp.), która może sięgać 50 cm przed paleniskiem oraz 30 cm po obu jego stronach. Jeżeli w pobliżu znajdują się materiały lub konstrukcje palne, palenisko należy od nich odsunąć na przynajmniej 80 cm lub odgrodzić dodatkową niepalną przegrodą. Należy zapewnić odpowiednią odległość pomiędzy paleniskiem i wnęką (obudową), a także odległość zapewniającą możliwość naturalnego przepływu powietrza wzdłuż ścianek i podłoża. W pobliżu ścianek wnęki (obudowy) mocowana jest izolacja chroniące je przed wysoką temperaturą oraz stratami ciepła. Izolacja musi być wykonana specjalnie dla urządzeń tego typu i musi być zdolna do wytrzymywania temperatur 700°C-1200°C (zwykle jest to arkusz powlekany folią). Folia służy jako deflektor promieniowania cieplnego i zapobiega stratom ciepła. Pomimo stosowania uszczelnienia wokół komory spalania, obowiązkowo należy zapewnić szczelinę szerokości 5 cm pozwalającą na przepływ powietrza w celu wymiany ciepła oraz studzenie. Za pomocą odpowiednich kratek dekoracyjnych należy zapewnić przepływ chłodnego powietrza poniżej paleniska oraz wylot gorącego powietrza z górnej części dekoracji. W celu poprawienia wymiany ciepła oraz wydajności układu grzejnego dopuszcza się budowę odpowiedniego wentylatora elektrycznego w układzie cyrkulacji powietrza. Bez niego za cyrkulację odpowiedzialna jest wyłącznie naturalna konwekcja. Jeżeli palenisko jest wyposażone w kocioł, można zainstalować dodatkowe elementy (takie jak pompy, zawory, itp.) w sposób widoczny i łatwo dostępny. Należy przewidzieć otwory (pokrywy) pozwalające na serwisowanie przestrzeni wewnętrznej oraz połączeń. Palenisko należy montować w pomieszczeniach o odpowiednim przepływie powietrza wymaganym do spalania paliwa.

 

3.  Obsługa.

3.1.   Paliwa. Najbardziej odpowiednimi paliwami są drewno rąbane (polana drewniane) oraz brykiety. Polana drewniane przechowywane na zewnątrz pod zadaszeniem osiągają wilgotność na poziomie 10%-15% po 2 latach, gdy są najbardziej zdatne do spalania. Zalecamy spalanie jak najsuchszego drewna. Maksymalną wydajność cieplną osiąga drewno spalane po co najmniej 2 latach suszenia. Świeżo ścięte drewno ma małą wartość energetyczną, wysoką wilgotność i słabo się pali – powstaje przy tym wiele gazów spalinowych, które dodatkowo zanieczyszczają środowisko. Prowadzi to do skrócenia żywotności urządzenia oraz komina. Zwiększona zawartość kondensatu oraz smoły w gazach spalinowych prowadzi do zablokowania przewodów oraz komina, a także widocznego zanieczyszczenia szkła. Podczas spalania takiego drewna produkcja ciepła spada do 50%, podczas gdy zużycie paliwa wzrasta dwukrotnie. Nie zaleca się korzystania z następujących paliw: wilgotne lub smoliste drewno, wióry, pył węglowy, papier i tektura (poza zapalaniem), materiały polimerowe. Nie korzystać z paliw płynnych. Urządzeń takich jak palenisko nie należy wykorzystywać do spalania odpadów. Spalanie niedozwolonych paliw w urządzeniu powoduje unieważnienie gwarancji.

 

3.2.   Podzespoły. Szkło Zamontowana szyba jest ceramiczna i wytrzymuje temperaturę do 850°C, dzięki czemu nie może ulec uszkodzeniu przez ciepło wytwarzane podczas pracy urządzenia. Możliwe jest jednak jej uszkodzenie podczas instalacji i transportu, lub podczas wkładania dużych polan drewnianych do paleniska. Szyba to jedna z części zamiennych, które ulegają szybkiemu zużyciu, dlatego nie jest objęta warunkami gwarancji. Zanieczyszczenie szyby sadzą Konstrukcja urządzenia pozwala na zapobieganie zanieczyszczeniu sadzą podczas eksploatacji. Sadza gromadzi się jedynie podczas złego spalania, które może wynikać z kilku przyczyn: ciśnienie statyczne i wymiary komina są niezgodne z wymaganiami urządzenia, przepływu wymagany do spalania zostaje zbyt wcześnie zatrzymany, lub spalane jest nieprawidłowe paliwo. Aby utrzymać szybę w czystości, polana należy układać w taki sposób, by powierzchnia cięta nie była skierowana w stronę szyby. Nie mamy wpływu na powyższe czynniki, dlatego nie możemy zagwarantować, że szyba pozostania wolna od sadzy. Płyty ogniotrwałe (szamot, wermikulit) Palenisko jest wyposażone w płyty ogniotrwałe. Płyty te utrzymują ciepło i oddają je do paleniska, zwiększając temperaturę spalania. Im wyższa temperatura spalania, tym wyższa wydajność tego procesu. W wyniku działania wysokich temperatur lub czynników mechanicznych płyty ogniotrwałe mogą ulec uszkodzeniu. Ekstremalnie wysokie temperatury powstają przy wysokim ciągu komina oraz otwartych klapach regulujących dopływ powietrza powodujących niekontrolowane spalanie. Przez czynniki mechaniczne rozumie się np. wrzucane polan do paleniska czy korzystanie z dużych polan. Płyty ogniotrwałe są łatwe w wymianie. Wymiana nie jest potrzebna w przypadku niewielkich pęknięć. Wymiany należy dokonać gdy widoczne stają się metalowe części pomiędzy płytami lub pod nimi. Płyty ogniotrwałe szybko się zużywają, dlatego nie są objęte warunkami gwarancji.

 

Uszczelnienie Uszczelnienie urządzenia wykonano ze specjalnego włókna szklanego niezawierającego azbestu. Materiał zużywa się podczas eksploatacji, dlatego uszczelnienie należy okresowo wymieniać. Państwa sprzedawca może zamówić uszczelnienia w naszej firmie. Uszczelnienie to część zużywająca się szybko, dlatego nie obejmują go warunki gwarancji. Kratka dolna Dolna część paleniska jest wyposażona w kratkę z żeliwa. Kratka może zostać zablokowana przez gwoździe z drewna, niewielkie kawałki drewna, pozostałości, itp. Kratkę należy regularnie czyścić aby zachować jej funkcjonalność. Kratka może ulec przypaleniu podczas korzystania z niewłaściwego paliwa lub gdy temperatura osiągnie wysokie wartości w wyniku nieprawidłowego serwisowania. Kratka to część zużywająca się szybko, dlatego nie obejmują jej warunki gwarancji. Farba Urządzenie jest pomalowane farbą odporną na wysokie temperatury. Farba jest odporna na gorąco, lecz nie na rdzę. Na powierzchniach malowanych nie należy ustawiać żadnych przedmiotów. Gromadzący się kurz należy ścierać szczotką lub suchą szmatką, lecz nie mokrą szmatką ani wodą. Podczas pierwszego uruchomienia urządzenia należy pozwolić na nagrzanie powierzchni malowanych przez kilka godzin, aby zostały wypalone i osiągnęły docelową stabilność. Podczas tego czasu nie należy nic stawiać na urządzeniu ani nie dotykać powierzchni zewnętrznych, po pozostała nienaruszona. Zapach podczas tego procesu jest wynikiem wypalana farby i po kilku godzinach znika. Dlatego pomieszczenie powinno być przewiewne. Jeżeli w wyniku przegrzania lub nieprawidłowej obsługi kolor powierzchni zmieni się na jasnoszary, pojawią się ogniska rdzy lub powierzchnia ulegnie uszkodzeniu, nie jest to problem. U sprzedawcy można nabyć farbę w odpowiednim kolorze.

 

Uchwyty i gałki Uchwyty i gałki urządzenia są wykonane z niklowanego mosiądzu. Jest to korzystne, ponieważ nie zużywają się. Jeżeli nagrzeją się do tej samej temperatury co front urządzenia, należy chwytać je przez rękawicę odporną na gorąco. Gzyms i wnęka dolna To części dekoracyjne nie służące do przechowywania materiałów łatwopalnych. Wbudowany kocioł Jeżeli urządzenie jest wyposażone we wbudowany kocioł, przed jego montażem i pierwszym odpaleniem należy zapoznać się z informacjami zawartymi w instrukcji. Urządzenie z wbudowanym kotłem powinna montować wyłącznie upoważniona firma! Piec Urządzenie może jednocześnie służyć do ogrzewania pomieszczenia oraz podgrzewania posiłków i pieczenia wypieków. Na dnie pieca należy koniecznie położyć kratkę będącą jego nieodłączną częścią. Wewnętrzna część pieca jest pomalowana żaroodporną farbą która może ulec uszkodzeniu w zetknięciu z kipiącymi potrawami lub tłuszczem. Zaleca się stosowanie głębokich naczyń z pokrywami. Aby równomiernie upiec potrawę, należy kilkukrotnie ją obrócić. Doświadczenie przychodzi w miarę korzystania z pieca. Kominek posiada szyber zmieniający kierunek przepływu gazów wylotowych za pomocą regulatora (umieszczonego poniżej drzwiczek pieca), który służy także regulacji temperatury pieczenia, oraz górnej płyty z pokrywą służącą do okresowego czyszczenia. Gdy zawór jest zamknięty – tryb działania (regulator popchnięty), gaz przepływa wokół ścianek pieca, a gdy jest otwarty (regulator wyciągnięty) –gazy przepływają bezpośrednio do komina. Podczas pierwszego rozpalania w kominku zawór powinien być zamknięty. Okresowe oczyszczanie kominka wymaga oczyszczenia wylotu gazów spalinowych pieca, co można zrobić z pomocą pokrywy górnej.

 

3.3.   Sterowanie. Przed pierwszym uruchomieniem urządzenia należy zwrócić uwagę na funkcje wszystkich elementów sterujących. Powietrze pierwotne przepływa przez popielnik, kratkę i wpada do paleniska. Podczas spalania drewna powietrze pierwotne nie jest potrzebne. Jest ono wymagane do przyspieszenia rozpalania oraz lepszego spalania węgla. Ilość powietrza pierwotnego można kontrolować pociągając lekko za popielnik lub za pomocą zaworu na drzwiczkach popielnika. Jeżeli komin ma mocny ciąg zalecamy całkowite zamknięcie popielnika lub zaworu. Popielnika nie należy wypełniać, by powietrze pierwotne mogło swobodnie przepływać do paleniska. Popielnik należy regularnie oczyszczać. Powietrze wtórne zapewnia ogniowi wymaganą do procesu spalania ilość tlenu oraz pomaga w lepszym spalaniu paliwa. Ilość powietrza wtórnego można regulować za pomocą regulatora na drzwiczkach paleniska. Konstrukcja urządzenia pozwala na wstępne podgrzewanie powietrza wtórnego, co powoduje wzrost temperatury spalania, wydajności urządzenia oraz zapobiega dymieniu szyby. Podczas działania urządzenia regulator powietrza wtórnego pozwala na kontrolowanie jakości i mocy procesu spalania.  Regulator powietrza wtórnego nie powinien być zamknięty podczas działania urządzenia. W wielu przypadkach regulator powietrza wtórnego jest zamykany niedługo po rozpaleniu w celu zmniejszenia zużycia paliwa, wbrew naszym zaleceniom. Prowadzi to do ograniczenia przepływu tlenu, co zaburza proces spalania i zanieczyszcza szybę sadzą. Występują również szkodliwe emisje mogące prowadzić do zapłonu wewnątrz komina. Regulacja powietrza pierwotnego i wtórnego odbywa się ręcznie, za pomocą odpowiedniego regulatora.

 

3.4.   Pierwsze rozpalenie Podczas pierwszego rozpalania należy zwrócić uwagę na następujące czynniki: ·         Wyjąć wszystkie narzędzia z popielnika; ·         Regulatory powietrza pierwotnego i wtórnego powinny być otwarte. Jeżeli model wyposażony jest w uszczelkę drzwiczek, przy pierwszym rozpalaniu należy pozostawić drzwiczki w pozycji uchylonej, aby zapobiec przyklejeniu uszczelek do farby. Pierwsze rozpalanie powinno być powolne i stałe, z użyciem małej ilości patyków i papieru. Po rozpaleniu można dołożyć dwa lub trzy polana.

3.5.   Rozpalanie podczas eksploatacji. Urządzenie jest przeznaczone do okresowego użytkowania.

Podczas każdego rozpalania należy wykonać następujące czynności:

·         Otworzyć regulację powietrza;

·         Ułożyć rozpałkę, podpalić ją i zamknąć drzwiczki. Po rozpaleniu odpowiednią produkcję ciepła można osiągnąć poprez regulację powietrza spalania. Jeżeli potrzebna jest stała produkcja ciepła, należy stopniowo dodawać paliwo do urządzenia, lecz dopiero po wypaleniu się materiałów lotnych i dojściu do powierzchni paleniska. Popielnik należy wyjmować do oczyszczenia dopiero po jego ostygnięciu.

3.6.   Wymagania dotyczące wentylacji. Ważnym czynnikiem poprawnego spalania jest dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do pomieszczenia, min. 4m3/godz. na kW wyprodukowanego ciepła.  Jeżeli w tym samym pomieszczeniu działają jeszcze inne urządzenia, konieczne jest dodanie minimum 1,6m3/godz. powietrza na każdy kW wyprodukowanego ciepła. Wentylator wyciągający powietrze z pomieszczenia (osuszacz, pralko-suszarka, itp.) pracujący w tym samym czasie co urządzenie prowadzi do zmiany ciągu oraz pogorszenia warunków spalania. W takim przypadku poprawę spalania można osiągnąć wpuszczając do pomieszczenia dodatkowe powietrze.

3.7.   Ogrzewanie w okresie przejściowym. Aby urządzenie dobrze działało, potrzebny jest odpowiedni ciąg w kominie. Zależy on od wysokości komina oraz temperatury otoczenia. W temperaturze przekraczającej 14°C mogą wystąpić zakłócenia spalania spowodowane niewystarczającym ciągiem. W takim przypadku konieczne jest ładowanie mniejszej ilości paliwa oraz pozostawienie otwartych regulatorów, co przyspieszy spalanie (z płomieniem) i osiągnięcie stabilnego ciągu w kominie. Konieczne będzie też częstsze oczyszczanie popielnika.

 

4.   Ważne wskazówki dotyczące ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.

·         Urządzenie nie może być używane przez dzieci oraz osoby o ograniczonej sprawności fizycznej, czuciowej lub umysłowej, lub przez osoby o niewystarczającym doświadczeniu lub wiedzy, chyba że obsługa grzejnika odbywa się pod nadzorem i kierunkiem osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo.

·         Drzwiczki paleniska powinny zawsze być szczelnie zamknięte, nawet gdy urządzenie nie jest używane.

·         Urządzenie należy montować wyłącznie na posadzkach niepalnych.

·         Urządzenie oraz rury odprowadzające gazy spalinowe powinny znajdować się co najmniej 80 cm od jakichkolwiek palnych obiektów i konstrukcji.

·         Instalację, naprawy i regulację układu ogrzewania wody powinny wykonywać upoważnione firmy.

·         Podczas rozpalania nie należy stosować palnych cieczy.

·         Pionowe podłączenie rur gazów spalinowych do komina nie powinno przebiegać przez podłogę.

·         Niedozwolone jest przechowywanie w pomieszczeniu z urządzeniem materiałów łatwopalnych lub wybuchowych.

·         Usuwanie popiołu oraz oczyszczanie urządzenia powinno być wykonywane w bezpiecznych miejscach i dopiero po ostygnięciu urządzenia.

·         Zakazane jest umieszczanie materiałów lub obiektów palnych na urządzeniu lub w bezpośrednim jego sąsiedztwie.

·         Podczas działania urządzenia dzieci należy trzymać z daleko od niego, ponieważ powierzchnie mogą się mocno nagrzewać. Ryzyko zapłonu!

 

W przypadku zapłonu komina zalecamy następujące postępowanie:

·         Zamknąć regulator powietrza spalania!

·         Zadzwonić po straż pożarną!

·         Nie próbować samodzielnie gasić pożaru!

·         Odsunąć wszelkie materiały palne od komina!

·         Przy kolejnym uruchomieniu urządzenia konieczne jest sprawdzenie komina przez uprawnioną osobę.

 

Jeżeli urządzenie zostało nadmiernie wyeksploatowane przy ograniczonej produkcji ciepła lub przez dłuższy czas oraz z paliwami niezalecanymi przez producenta, nie możemy zagwarantować niezawodności urządzenia. Należy regularnie w pełni sprawdzać funkcjonalność urządzenia z pomocą specjalisty. W razie potrzeby wymienić uszkodzone części wyłącznie na części wyprodukowane i dostarczone przez producenta.

 

5.   Oczyszczanie.

Odpowiednia konserwacja oraz oczyszczanie urządzenia gwarantują jego niezawodną pracę i dobry wygląd. Przewody gazów spalinowych oraz wnętrze urządzenia należy oczyszczać przynajmniej raz na rok. Powierzchnie malowane należy przecierać suchą miękką szczotką lub szmatką. Szybę należy czyścić po ostygnięciu urządzenia roztworem mydła, a następnie wysuszyć. Podczas czyszczenia nie używać ostrych ani ściernych przedmiotów!

 

6.   Możliwe wady i ich przyczyny.

Podczas rozpalania urządzenie dymi (niewystarczające ciśnienie ciągu):

·         Komin i przewodu gazów spalinowych nie są szczelne;

·         Komin ma nieprawidłowe wymiary;

·         Otwarto drzwiczki w innym urządzeniu podłączonym do tego samego komina;

 

Pomieszczenia nie można ogrzać:

·         Wymagana jest wyższa produkcja ciepła;

·         Nieprawidłowe paliwo;

·         W popielniku zgromadziło się za dużo popiołu;

·         Niewystarczający dopływ powietrza;

 

Urządzenie emituje zbyt dużo ciepła:

·         Zbyt duży dopływ powietrza

·         Bardzo wysoki ciąg.

·         Zbyt dużo paliwa lub jest ono zbyt kaloryczne.

 

Kratka została uszkodzona:

·         Urządzenie wielokrotnie przeładowano paliwem;

·         Używane jest paliwo nieodpowiedniego typu;

·         Zbyt duży dopływ powietrza pierwotnego;

·         Ciśnienie ciągu w kominie jest bardzo wysokie;

 

Gdy urządzenie pracuje niepoprawnie:

·         Otworzyć regulator powietrza pierwotnego. Regulator powietrza wtórnego musi być zupełnie otwarty;

·         Zmniejszyć ilość paliwa;

·         Regularnie oczyszczać popielnik;

·         Węgiel musi być dobrze rozpalony w chwili zamykania dopływu powietrza pierwotnego;

·         Sprawdzić czy komin nie jest zablokowany;

·         Sprawdzić czy przewód gazów spalinowych nie wszedł do komina;

·         Jeżeli urządzenie jest podłączone wraz z innym urządzeniem w kominie sprawdzić poprawność działania drugiego urządzenia;

·         Sprawdzić czy ciśnienie przepływu gazów spalinowych w kominie jest zgodne z charakterystyką urządzenia;

·         Sprawdzić czy komin nie jest przykryty.

 

Producent nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane w urządzeniu przez użytkownika.

i-Leasing - leasing online i-Raty - raty online
Polecamy z tym produktem
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel